شش ویژگی جالب صندوق های فروشگاهی

یکی از مهمترین تصمیماتی که هر صاحب کسب‌ وکاری باید امروزه بگیرد اما معمولا کمتر به آن توجه می‌شود، انتخاب نرم‌افزار صندوق فروشگاهی است. انتخاب یک نرم‌افزار صندوق فروش فروشگاهی (POS) مناسب، می تواند به اجرای کارآمد و سودمند منجر شود و صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان را در پی داشته باشد.

در حال حاضر هزاران برنامه نرم‌افزار صندوق فروشگاهی وجود دارد که هر کدام با توجه به صنایع مختلف دارای ویژگی‌ها و فرآیندهای متفاوت هستند. کسب وکارها پیش از سرمایه‌گذاری در یک نرم‌افزار صندوق فروشگاهی جدید باید به دقت بسنجند به طور معمول با چه چالش هایی سروکار دارند. به طورمثال فرآیندهای یک کافی‌شاپ نسبت به یک فروشگاه لوازم ورزشی، بسیار متفاوت است و یک سیستم صندوق فروشگاهی مشابه نمی‌تواند به خوبی به هر دو خدمات‌رسانی کند.

با وجود روند سفارشی سازی صنعت، اکثر سیستم ها ویژگی های خاص مشترکی دارند. در اینجا به برخی از جالب ترین ویژگی هایی که می توانید در نرم‌افزار صندوق فروشگاهی بیابید، اشاره می‌کنیم.

ویژگی بهترین صندوق فروشگاهی

پرداخت سریع و کارآمد

اول و مهمتر از همه، یک نر‌م‌افزار صندوق فروشگاهی، باید فرآیند پرداخت را برای صندوق‌دار و مشتری آسان‌تر کند. با استفاده از دکمه‌های لمسی ای که از قبل تعریف شده و بدون هر مرحله‌ی اضافه‌ای که فرآیند را آهسته و زمان‌بر کند، باید پرداخت‌ها سریع انجام شود.

داده‌های اشتراکی

اکثر نرم‌افزارهای صندوق فروشگاهی در حال حاضر با بخش‌های حسابداری، خدمات مشتری و بازاریابی در ارتباط هستند که این امر انتقال داده‌های مهم را تسهیل می‌بخشد و به تمامی بخش‌ها کمک می‌کند تا کار خود را بهتر صورت دهند.به طور مثال، صندوق‌دار می‌تواند یک مشتری را با اسکن کردن کارت وفاداری خود یا شماره تلفن شناسایی کند و سپس اطلاعات خرید را به بخش بازاریابی انتقال دهد و به آنها بینش سریعی درباره پیشنهادات تبلیغاتی با مشتریان بدهد.

پیگیری موجودی

مدیریت موجودی یکی از مهمترین وظایفی است که یک صاحب کسب و کار باید متحمل شود. نرم افزار صندوق فروشگاهی باید این روند را بسیار ساده تر کند. نرم‌افزار مذکور می‌تواند بر خریدها و سطوح موجودی نظارت داشته باشد.

مدیریت سفارش‌ها با تامین کنندگان

یکی دیگر از جنبه های مهم کنترل موجودی، سفارشات خودکار است. هنگامی که موجودی از نقطه‌ای خاص گذر کند، نرم‌افزار صندوق فروشگاهی باید یک سفارش فروش جدید را آماده می کند تا پس از تایید مدیران به فروشنده ارسال شود.

اقدامات امنیتی

مهمترین ویژگی‌ای که باید در نرم‌افزارهای صندوق فروشگاهی به دنبال آن بود، امنیت برای مشتریان است. کسب وکارهای کوچکی که تراکنش‌های زیادی دارند و خصوصا خرده‌فروشان و رستوان‌ها، اهداف مورد علاقه دزدان سایبری هستند. مجرمان معتقدند که کسب و کارهای کوچک ، کمترین منابع را برای مقابله با نفوذ به داده‌ها دارند.گفته آن‌ها صحیح است اما نرم‌افزارهای صندوق فروشگاهی در حال تغییر این مورد هستند. هیچ چیز مهمتر از این نیست که اطمینان حاصل کنید کسب و کار شما با استانداردهای امنیت داده ها در صنعت پرداخت کارتی، سازگار باشد. یک نرم‌افزار صندوق فروشگاهی خوب، ویژگی های پیشرفته امنیتی برای محافظت از داده های مشتری را ارائه می دهد.

گزارش‌دهی پیشرفته

جمع آوری اطلاعات در مورد وضعیت کسب و کار شما برای موفقیت، بسیار ضروری است. استخراج اطلاعات در مورد سود، هزینه‌ها، قیمت‌ها، موجودی و حاشیه سود ، مهم است و یک نرم‌افزار صندوق فروشگاهی خوب می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. سیستم یکپارچه داده ها باعث می‌شود هر زمان که تراکنشی انجام شود اطلاعات جامعی در سراسر سازمان شما به اشتراک گذاشته شود و هر فردی که اجازه دسترسی به اطلاعات را داشته باشد در هر زمان می‌تواند گزارش‌های مورد نظرش (از ساعات کاری کارمندان گرفته تا میزان فروش و …) را بگیرد.

نرم‌افزارهای صندوق فروشگاهی، دیگر به شکل یک راه‌حل یکسان برای تمامی کسب وکارها نیستند بلکه هرکسب وکاری می‌تواند با توجه به نیازهای خود، آن‌ها را شخصی‌سازی نماید. با انتخاب یک سیستم که رشد شما را تسریع بخشد و به بهبود کارهایتان کمک کند، می‌توانید از تمامی مزایای یک نرم‌افزار صندوق فروشگاهی استفاده کنید.

نرم‌افزار صندوق فروشگاهی کیان یکی از بهترین و کامل‌ترین نرم‌افزارهای موجود در زمینه صندوق مکانیزه فروش با یک رابط کاربری ساده، امکانات بی‌شماری را ارائه می‌دهد پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به ویژگی‌های آن بیندازید.