مینیموم مارکت افغانستان مجهز به نرم افزار زنجیره ای کیان

فروشگاه زنجیره‌ای مینیموم مارکت در سال 1398 با افتتاح اولین شعبه در شهر کابل شروع به کار کرد. شرکت نرم‌افزاری کیان نور رایانه مفتخر است که از سال 1401 مجموعه مینیموم مارکت را همراهی کرده و شاهد عملکرد عالی و رشد آن در چالش‌های موجود بوده است. این فروشگاه زنجیره‌ای در حال حاضر نزدیک به 50 شعبه در شهرهای کابل، هرات، مزارشریف و جلال‌آباد افغانستان دارد.

مینیموم مارکت مجهز به نرم افزار فروشگاهی کیان

مجموعه مینیموم مارکت از سال 1382 در افغانستان حضور داشته و در سال 1384 در این کشور کارخانه نیز احداث و در سال 1398 در هرات، کارخانه پودر آن نیز شروع به فعالیت کرده‌است. مینیموم مارکت، ریسک کار و سرمایه‌گذاری در افغانستان را پذیرفته و می‌تواند در این کشور جایگاه خوبی داشته‌باشد. لازم به ذکر است امکانات ضعیف زیربنای افغانستان موجب کند شدن روندهای تجاری و فعالیت‌های اقتصادی می‌شود؛ اما از طرف دیگر بازار تجارت سنتی، فرصت مناسبی برای راه‌اندازی یک فروشگاه مدرن با دسترسی آسان و تنوع در عرضه محصولات مختلف با قیمت‌های مناسب یک کار بنیادی به حساب می‌آمد که برند مینیموم از آن استفاده‌کرد.

مینیموم مارکت مجهز به نرم افزار فروشگاهی کیان

این هایپرمارکت زنجیره‌ای در نقش صادرات کشورمان نیز تاثیر بسزایی داشته؛ چرا که بیش از 70 درصد از محصولاتی که در فروشگاه‌های مینیموم عرضه می‌شود، ایرانی است. مینیموم مارکت، 130 نوع از کالاهای خود را به طور مستقیم از تولیدکنندگان ایرانی تهیه و حدود 500 نوع از کالاهای خود را از طریق نمایندگی‌های موجود در کشور افغانستان دریافت می‌کند. 30 درصد باقیمانده کالاها را نیز از کشورهای ترکیه، اوکراین ، روسیه و افغانستان تهیه می‌کند. ناگفته نماند که نزدیک به ۱۲ درصد از کالاهای فروشگاه مربوط به تولیدات شرکت BIT است که به مینیموم مارکت تعلق دارد.