هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای برتر ایران

هایپرمارکت‌های موفق ایران با روزمره مردم، خصوصا ساکنین کلان شهرها، ارتباطی ناگسستنی پیدا کرده‌اند. هایپرمارکت‌ها، ابر فروشگاه‌هایی هستند که کالاهای سوپر مارکتی و اجناس دیگری که مورد نیاز مشتریان است را در وسعتی چندین برابر یک سوپر مارکت، قرار می‌دهند تا نیاز مشتریان را رفع کند و رضایت مشتری را از این که تمامی اجناس مورد نیاز خود را در یک مکان تهیه کرده است، جلب می‌کند. اولین هایپرمارکت جهان، در سال 1958 در کشور فرانسه با نام تجاری کارفور (CARREFOUR) راه‌اندازی شد. کارفور در زبان فرانسوی به معنای چهار‌راه است. درآمد سالیانه این شرکت رتبه دوم را در میان شرکت‌های خرده فروشی جهان دارد. با گذر زمان و مشاهده عملکرد کارفور و استقبال مشتریان، کشورهای دیگر نیز خواستار شعبه از کارفور شدند. از همین رو، امروزه این هایپرمارکت در کشورهای مختلف جهان شعبه دارد. در این مطلب قصد داریم تا برترین هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای را در ایران بررسی کرده و بشناسیم. لازم به ذکر است ترتیب بررسی فروشگاه‌ها دلیلی بر برتری آن‌ها نسبت به یکدیگر نیست و صرفا براساس تعداد شعب عنوان شده‌اند.

فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش

نرم افزار فروشگاهی افق کوروش

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در سال 1388 با هدف ایجاد فروشگاه‌های خرده‌فروشی توسط گروه صنعتی گلرنگ شکل گرفت و در 9 آذر 1392 اولین شعبه آن در تهران افتتاح شد. افق کورش تا به امروز با بیش از 3000 شعبه در تمامی استان‌های ایران و در 406 شهر یکی از بزرگ‌ترین هایپرمارکت‌های ایرانی به حساب می‌آید. شعار این هایپرمارکت به دلیل تعدد شعب “نزدیک مثل همسایه” است. افق کوروش با تاکید بر روی کلمه همسایه قصد دارد این پیام را به مخاطب برساند که در تمامی محله‌ها شعبه دارد و در دسترس است.

افق کوروش از سال 1397 با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های حقیقی و حقوقی علاقه‌مند به ایجاد کسب و کار خرده‌فروشی، اقدام به جذب تعداد بسیار محدودی از نمایندگی فرانچایز کرده است. لازم به ذکر است که افق کوروش اولین فروشگاه زنجیره‌ای است که وارد بازار سرمایه شد. مشتریان این فروشگاه می‌توانند به صورت آنلاین نیز از این فروشگاه خرید کنند. برای خرید آنلاین هم می‌توان از طریق سایت و هم از طریق اپلیکیشن افق کوروش، اقدام کرد. این امکان در افق کوروش وجود دارد که خرید آنلاین را در کمتر از یک ساعت به دست مشتری برساند.

 

هایپرمارکت زنجیره‌ای سورنا

نرم افزار فروشگاه زنجیره ای سورنا

شرکت ستاره طلایی سینا ، زیر مجموعه گروه صنعتی گلرنگ است که در زمینه فرانچایز فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها فعالیت دارد، فروشگاه سورنا را به وجود آورد. هایپر مارکت سورنا نیز به صورت فرانچایز در حال افزایش شعبه‌های خود است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فرانچایز این فروشگاه می‌توانید به سایت هایپرمارکت سورنا رجوع کنید. هایپرمارکت سورنا در حال حاضر 2288 شعبه در سراسر ایران دارد. هایپرمارکت سورنا امکان خرید آنلاین را نیز در سایت خود ایجاد کرده است و مشتریان می‌توانند داخل سایت، نزدیک‌ترین فروشگاه سورنا را انتخاب کرده و بر اساس اجناس موجود در آن، سفارش خود را ثبت کنند.

 

فروشگاه زنجیره‌ای رفاه

نرم‌افزار فروشگاه زنجیره‌ای رفاه

فروشگاه زنجیره‌ای رفاه اولین هایپرمارکت ایرانی به حساب می‌آید که در 26 اردیبهشت 1374 با هدف تهیه و تامین کالاهای اساسی و توزیع آن به سراسر کشور آغاز به کار کرد. طبق اطلاعاتی که خود هایپرمارکت رفاه منتشر کرده است، تا به امروز 1400 فروشگاه فعال در سراسر کشور دارد که کالاهای مصرفی عموم جامعه را برای مشتریان ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که رفاه در تمامی استان‌های کشور شعبه دارد.

چندسالی است که از طریق وبسایت رفاه مارکت امکان خرید آنلاین فراهم شده است و در حال حاضر، خدمات بیشتری از طریق اپلیکیشن رفاه مارکت به مشتریان ارائه می‌گردد. در حال حاضر اپلیکیشن رفاه مارکت در شهرهای تهران، قم، ارومیه و شیراز خدمت‌رسانی می‌کند. نام فرانچایزهای این هایپرمارکت بزرگ، رفاه مارکت، رفاه اکسپرس، رفاه اکسترا، رفاه هایپر، رفاه مگاهایپر و وین‌مارکت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با فرانچایز این هایپرمارکت می‌توانید به سایت رفاه مراجعه کرده و پس از کسب اطلاعات کامل، در صورت تمایل درخواست فرانچایز کنید.

فروشگاه همواره تخفیف جانبو

نرم افزار فروشگاه زنجیره ای جانبو

در سال 1390 فروشگاه جانبو با هدف عرضه کالاهای باکیفیت مورد نیاز مردم و تا حد امکان با قیمت مناسب، شکل گرفت. این فروشگاه توانست عنوان اولین فروشگاه همواره تخفیف کشور را از آن خود کند. این هایپرمارکت در سال 1394 سیاست را بر این پایه گذاشت که شمار فروشگاه‌های خود را در ایران به 150 شعبه افزایش دهد. در پایان سال 1394 این هدف محقق شد. جانبو با در نظر گرفتن کیفیت محصول، رضایت مشتری و مدیریت هزینه، سرعت پیشرفت زیادی را تجربه کرد.

جانبو در سال 1395 با افتتاح 100 فروشگاه جدید در سه منطقه مختلف کشور، تعداد فروشگاه‌های خود را به 250 شعبه رساند و امروز در شهرهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، بوشهر، تهران، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، مازندران، مرکزی، گیلان، گلستان، چهارمحال بختیاری، کرمانشاه، گلستان، همدان و یزد شعبه دارد. مجموع شعبه‌های جانبو بیش از 1500 است. این فروشگاه فروش آنلاین ندارد و تنها راه خرید از آن به صورت حضوری یا از طریق اسنپ فود است.

هایپرمارکت زنجیره‌ای دیلی‌مارکت

نرم افزار فروشگاه زنجیره ای دیلی مارکت

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای سرزمین خرید با نام تجاری دیلی مارکت، در اواخر سال 1398 توسط گروه صنعتی میهن تاسیس شد. در حال حاضر این فروشگاه در 31 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد، بیش از 1000 شعبه دارد.

مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای دیلی مارکت به منظور توسعه فروشگاه‌ها و ایجاد فرصت مناسب برای علاقمندان به فعالیت در حوزه خرده‌فروشی، امتیاز فرانچایز خود را به متقاضیان واجد شرایط واگذار می‌نماید.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای یاران دریان

نرم افزار فروشگاه‌های زنجیره‌ای یاران دریان

هایپرمارکت یاران دریان در سال 1385 شروع به فعالیت کرد. یاران دریان اولین فروشگاه زنجیره‌ای بعد از انقلاب بود که توانست مجوز خود را از وزارت بازرگانی بگیرد و با 7 شعبه فعالیت خود را آغاز کند. در حال حاضر این هایپرمارکت 897 شعبه در تهران دارد و اولین شرکت ایرانی است که مدل کسب و کار فرانچایز را در بخش FMCG پیاده‌سازی کرد.

فروشگاه زنجیره‌ای اتکا

نرم افزار فروشگاه اتکا

در سال 1344 “سازمان تعاونی مصرف کادر نیروهای انتظامی” با تصویت مجلس، تشکیل شد. نام آن در سال 1347 به “سازمان تعاونی مصرف کادر نیروهای مسلح شاهنشاهی”، و در سال 1362 با تصویب مجلس به “سازمان تعاونی مصرف کادر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران” و در نهایت در سال 1384 نام این هایپرمارکت به اتکا تغییر یافت.

فروشگاه زنجیره‌ای اتکا زیرمجموعه هلدینگی تحت مالکیت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است. در سال 1395 با تصویب مجلس این سازمان در حکم نهاد عمومی غیردولتی محسوب شد. اتکا دارای 21 شرکت تابعه صنام سرویس، کشت و صنعت شهید بهشتی، بیمه اتکاگران امیر، فردوس برتر، بهین گستر پارسیان، خضرا المستقبل، خدمات مسافرتی هوایی جهانگردی و زیارتی هوایی پرواز هدهد، روغن‌کشی خرمشهر، سمارت الکترونیک، بی‌همتا صنعت جاودانه، بازرگانی و پخش سفیر نور جنت، مزارع نوین ایرانیان، مرکز تحقیقات و نوآوری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا، قند پانیذفام، فخر ایران، جنگل‌های شفارود، سرمایه‌گذاری امیر، سرمایه‌گذاری و توسعه ساختمان اتکا، ایران گارمنت و سهامی مزرعه نمونه است.

اتکا در تمام استان‌های کشور شعبه دارد که تعداد آن به 580 شعبه می‌رسد. اتکا در راستای ارائه خدمات بهتر به پرسنل نیروهای مسلح، از ابتدای سال 1397 فروشگاه اینترنتی خود را راه انداخت. در فروشگاه اینترنتی اتکا امکان خرید نقدی و اقساطی انواع کالا در حوزه دیجیتال، صوتی و تصویری، لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی، ابزار و خودرو، ورزش و سلامت، کتاب و لوازم‌التحریر برای پرسنل نیروهای مسلح فراهم شده است.

فروشگاه زنجیره‌ای هفت

نرم افزار فروشگاه زنجیره ای هفت

هایپرمارکت هفت در سال 1393 توسط گروه تجاری گلستان به وجود آمد. هایپرمارکت هفت تقریبا در تمام استان‌های ایران شعبه دارد که تعداد این شعب به 450 تا می‌رسد.

امکان خرید از این هایپرمارکت به صورت آنلاین نیز وجود دارد تا مشتریان به راحتی خرید خود را ثبت کرده و درب منزل تحویل بگیرند. همچنین همه افراد در نقاط مختلف کشور می‌توانند با شماره‌گیری 1472 سفارش خود را ثبت و درب منزل خود تحویل بگیرند.

هایپرمارکت زنجیره‌ای ویوان

نرم افزار فروشگاهی ویوان

فروشگاه زنجیره‌ای ویوان متعلق به شرکت دیان گستر پارسیان است که با هدف ایجاد بزرگ‌ترین شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای تخفیفی برای تامین کالاهای اساسی روزانه مردم، در سال ۱۳۹۷ تاسیس شد. کلید موفقیت این شرکت در سادگی، تمرکززدایی، مشتری‌مداری، همدلی و درک متقابل همه اعضا شرکت بوده که در نتیجه رضایت مشتریان را نیز به ارمغان می‌آورد. هایپرمارکت ویوان قصد عرضه انحصاری محصولات را داشته و قاعده اصلی آن، عرضه محصولات خوراکی و کالاهای ساده به مشتری با پایین‌ترین قیمت و بالاترین سطح کیفیت است.

در حال حاضر این فروشگاه 174 شعبه در استان تهران و البرز دارد و بناست تا پنج سال آینده این تعداد را به 1500 شعبه برساند.

فروشگاه زنجیره‌ای هایپرفامیلی

نرم‌افزار فروشگاهی هایپرفامیلی

شرکت هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای فامیلی که متعلق به گروه صنعتی گلرنگ است، در سال 1396 فعالیت خود را در صنعت خرده فروشی آغاز کرد. این شرکت تکیه بر پتانسیل بسیار بالای گروه صنعتی گلرنگ، به کارگیری مدیران متخصص و توانمند جوان و تعهد تمامی همکاران، در تلاش است تا فروشگاهی کامل و محبوب در میان مردم باشد. هایپرفامیلی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، سمنان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان و یزد، 69 شعبه دارد. این هایپرمارکت از طریق فرنچایز فروشگاه‌های خود را گسترش داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ نمایندگی هایپرفامیلی می‌توانید به سایت آن رجوع کنید. لازم به ذکر است، مشتریان هایپرفامیلی می‌توانند از طریق اپلیکیشن اکالا از این فروشگاه به صورت آنلاین خرید کنند.

فروشگاه زنجیره‌ای هایپراستار

نرم افزار فروشگاه زنجیره ای هایپراستار

هایپراستار که امروزه در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، ارومیه، شیراز، اصفهان، یزد، قزوین، اهواز، قم، مشهد، سیرجان و بندر عباس، 40 شعبه دارد؛ در سال 1388 متولد شد. اولین شعبه آن در غرب تهران واقع در اتوبان باکری افتتاح شد. هایپراستار اولین فروشگاه زنجیره‌ای بین‌المللی ایرانی به حساب می‌آید که با سرمایه‌گذاری خارجی راه‌اندازی شد. سرمایه‌گذاران این هایپرمارکت، شرکت کارفور فرانسوی و کمپانی ماجد الفطیم اماراتی بودند. سهم ماف از این شراکت 75 درصد و سهم کارفور 25 درصد است.

هایپراستار از سال 1397 در راستای فروش آنلاین با مجموعه اسنپ مارکت همکاری خود را آغاز کرد و در حال حاضر در 11 شهر ایران، علاوه بر امکان فروش حضوری، امکان فروش آنلاین را ایجاد کرده‌است. در اواسط خرداد ماه سال 1402 گروه اسنپ و هایپراستار تصمیم گرفتند یک هلدینگ سوپرمارکت آنلاین به نام اسنپ گروسری (Grocery)ایجاد کنند. این هلدینگ با ادغام تیم‌های مدیریتی اسنپ مارکت و اسنپ اکسپرس شکل گرفت.

فروشگاه زنجیره‌ای هایپرمی

نرم افزار فروشگاه زنجیره ای هایپرمی

فروشگاه زنجیره‌ای هایپرمی متعلق به شرکت بازرگانی سامان اندیشان امرتات است که در سال 1391 شکل گرفت. این شرکت توانست تا سال 1396 در 19 شهر مختلف فروشگاه‌هایی افتتاح کند. اولین شعبه هایپرمی در تهران، شهرک اکباتان و در مجتمع مگامال افتتاح شد. Me در عبارت Hyper me مخفف Middle East است که معادل فارسی آن خاورمیانه می‌شود. در این فروشگاه مواد غذایی و آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی، پوشاک و منسوجات، لوازم خانگی و اداری را به فروش می‌رسد. در حال حاضر این هایپرمارکت 30 شعبه در ایران دارد که 9 شعبه آن در تهران، 6 شعبه آن در استان البرز، 5 شعبه آن در استان‌های شمالی، 2 شعبه آن در استان خراسان، 2 شعبه دیگر آن در استان آذربایجان شرقی و در استان‌های قزوین، اردبیل، اصفهان، فارس، کردستان و یزد هر کدام یک شعبه در حال فعالیت هستند. لازم به ذکر است در حال حاضر خرید اینترنتی از طریق پینکت امکان‌پذیر است.

هایپرمارکت زنجیره‌ای وال‌مارکت

نرم افزار فروشگاهی والمارکت

شرکت آتیه فرزندان وطن با نام تجاری وال مارکت در سال 1399 تاسیس شد. این هایپرمارکت تا به امروز در 17 استان تهران، آذربایان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، قزوین، کرمان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان 31 شعبه دارد. مشتریان برای خرید آنلاین می‌توانند از طریق سایت وال مارکت سفارش خود را ثبت کرده و درب منزل دریافت نمایند.

فروشگاه زنجیره‌ای امیران

نرم افزار فروشگاه زنجیره ای امیران

هایپرمارکت امیران در سال 1385 به نیت ارائه کالاهای مصرفی مردم با بهترین قیمت در سطح استان البرز افتتاح شد. امیران یکی از اولین و ارزان‌ترین هایپرمارکت‌های استان البرز به حساب می‌آید و در حال حاضر 18 شعبه در استان دارد.

هایپرمارکت زنجیره‌ای هایمارت

نرم افزار هایپرمارکت زنجیره ای هایمارت

هایمارت که عضو گروه صنعتی طبیعت میهن است با ماموریت حمایت از کسب و کارهای خرد در راستای مدرن‌سازی فروشگاه‌ها، با ارائه صندوق‌های فروشگاهی شروع به فعالیت کرد. شرکت هایمارت با توجه به اطلاعات آماری و شناخت دقیق بازار توانست بیش 2500 فرنچایز ایجاد کند و از طریق یک نرم‌افزار آن‌ها را به شکل یکپارچه در بیاورد. این فروشگاه امکان خرید آنلاین از طریق اپلیکیشن تامین کالا هایمارت را برای مشتریان خود نیز ایجاد کرده است تا مردم به دور از شلوغی شهر خریدهای خود را انجام داده و درب منزل تحویل بگیرند.

نرم‌افزار فروشگاهی کیان به صورت تخصصی برای اجرا و مدیریت تمامی فرآیندهای هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای طراحی و در حال حاضر در بسیاری از هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای موفق ایران چون دیلی‌مارکت، هایپرفامیلی، جانبو، مینومارت و … در حال بهره‌برداری است. پیشنهاد می‌کنیم با راهکار نرم‌افزاری هایپرمارکت کیان بیشتر آشنا شوید و در صورت تمایل کارشناسان فروش ما با افتخار آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما هستند.