فعالیت مجدد فروشگاهی “مینو” بعد از 12 سال

افزایش دوبرابری تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای مینومارت در سال جاری

محمدمهدی حاج محمد، مدیرعامل شرکت توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای پیوند”مینومارت” اظهار داشت: گروه صنعتی مینو از سال ۱۳۸۷ تصمیم به ورود به صنعت خرده‌فروشی گرفت؛ لذا شرکت توسعه فروشگاه‌های پیوند را تاسیس و همزمان اقدام به راه‌اندازی تعدادی فروشگاه کرد اما با توجه به سیاست‌های مدیران وقت، مدتی این فعالیت معلق شد و در سال ۱۳۹۹ مجددا به صورت جدی این گروه وارد حوزه ریتیل شد. در ابتدا سه فروشگاه عرضه مستقیم که در اختیار شرکت صنعتی پارس مینو بود را تحویل گرفت و پس از آن اقدام به راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تخفیفی و تمام کالایی کرد.

نرم افزار فروشگاه زنجیره ای مینو

او خاطرنشان کرد : با این تغییرات فروشگاه از حالت عرضه مستقیم خارج شده و اکنون نیز در حوزه محصولات FMCG و مصرفی خانوار بالغ بر ۳۰۰۰ قلم کالا در ۱۰۰ فروشگاه زنجیره‌ای با برند مینو مارت که در سال ۱۴۰۰ متولد شده، عرضه می‌شود.

وی افزود: ما در دو سال گذشته اقدام به راه‌اندازی و تجهیز ۱۰۰ فروشگاه کردیم که تا پایان امسال به 200 فروشگاه می‌رسد و هدف‌گذاری کردیم که در سال ۱۴۰۴ به ۵۰۰ فروشگاه در سراسر کشور برسد.

حاج محمد گفت: ۷۰۰ قلم از ۳۰۰۰ کالایی که در این فروشگاه‌ها عرضه می‌شود متعلق به گروه صنعتی مینو از شرکت‌های صنعتی پارس مینو، شرکت صنعتی مینو، مینو شرق، شوکوپارس، مینو فارس، قند فسا، چاشنی، مینو کاسپین و مینو زاگرس، است که توزیع مویرگی آن توسط شرکت قاسم ایران صورت می‌گیرد.

نرم افزار مدیریت فروشگاه مینومارت

حاج محمد بیان کرد: در حال حاضر زیر ساخت‌های فروش اینترنتی در مینومارت کاملا فراهم شده است به طوری‌ که مصرف کنندگان می‌توانند با تماس با شماره ۹۰۰۰۱۲۱۲ در کل ایران بدون پیش کد تماس بگیرند تا کالا برایشان ارسال شود.

وی افزود: تا دو ماه آینده سایت فروش اینترنتی به صورت کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

حاج محمد در پایان گفت: در مینومارت اغلب برندهای معتبر کشور و کالاهای موردنیاز مصرف کننده وجود دارند به طوری‌که با ۲۰۰ تامین کننده فعال کشور در حوزه محصولات تازه شامل لبنیات، گوشت و مرغ و … همکاری می‌کنیم، ضمن این که این فروشگاه از اسفند سال گذشته عضو سیستم کالابرگ الکترونیکی شده و مصرف‌کنندگانی که یارانه دریافت می‌کنند، می‌توانند از تسهیلاتی که دولت برایشان در نظر گرفته استفاده کنند.

نرم افزار فروشگاهی مینومارت
مینومارت

منبع: مینومارت