توسعه شتابان فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند در سال 1402

افتتاح همزمان سه شعبه فروشگاهی شهروند

فروشگاه جدید شهروند شعبه وزارت کشور با حضورمعاون مالی، اقتصاد شهری شهرداری تهران و مدیر عامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند به صورت همزمان با دو فروشگاه شهروند شعبه سرو غربی و منطقه 22‌‌، عصر سوم تیر افتتاح شد. داوود قربانیان مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند در این مراسم گفت: در یک سال و نیم گذشته، هشت فروشگاه جدید به بهره‌برداری رسید و امروز نیز سه فروشگاه دیگر افتتاح شد این در حالی است که تا پایان سال ۱۵ فروشگاه دیگر به مجموعه شهروند اضافه خواهد شد. وی افزود: از ابتدای کار فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند حدود ۴۲ فروشگاه کار خود را آغاز کرده و امروز پنجاه و چهارمین فروشگاه به بهره‌برداری رسید.

فروشگاه زنجیره ای شهروند

قربانیان اظهار داشت: خوشبختانه فروش اعتباری نیز در شرکت شهروند آغاز شده و از ۳۵ هزار خانواده شهرداری تهران ۵۰۰۰ خانواده خدمات اعتباری را دریافت کرده‌اند که امیدواریم این خدمات به بیرون از مجموعه شهرداری نیز گسترش پیدا کند و در حالی که امروز شعبه وزارت کشور شهروند را افتتاح کردیم، فروش اعتباری برای مجموعه وزارت کشور نیز ارائه شود.

وی تاکید کرد: دستاوردهای بسیار خوبی در شهروند رقم خورده به شکلی که سال گذشته ۳۰ درصد در تعداد قلم کالا و ۱۰.۹ درصد در تعداد فاکتورها رشد داشتیم که این دستاوردها را مدیون زحمات همکاران‌مان در مجموعه شهروند هستیم.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند تصریح کرد: در تلاش هستیم فروشگاه‌هایی را خارج از استان نیز به بهره‌برداری برسانیم تا بتوانیم در سطح ملی ارائه خدمات به همه شهروندان کشور داشته باشیم.

وی در خصوص مشارکت شرکت شهروند در حوزه کالابرگ گفت: تا وقتی می‌توانیم وارد موضوع کالابرگ شویم که در تمام کشور فعال باشیم اما در حال حاضر برای تهران آمادگی همکاری را داریم و زیرساخت‌های لازم نیز وجود دارد. از معاون وزیر کشور نیز قول گرفته‌ایم که با مکاتباتی که انجام می‌دهند از ظرفیت استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها برای گسترش فروشگاه‌های شهروند بهره بگیریم. راه‌اندازی شعب جدید به صورت مشارکتی است و ما به جای خرید ملک از ظرفیت بخش خصوصی بهره می‌گیریم.

افتتاح فروشگاه زنجیره ای شهروند

در ادامه مراسم لطف الله فروزنده معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران نیز در سخنانی گفت: فلسفه وجودی ما در نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت به مردم است. بی‌تردید بازار مسئله مهمی است و یکی از محورهایی که رهبر معظم انقلاب تاکید دارند تثبیت خدمات و ارائه خدمت بیشتر به مردم است؛ لذا باید کیفیت ارائه خدمات را افزایش دهیم و قیمت‌ها را کاهش دهیم و طوری عمل کنیم که شهروند در ذهن شهروندان به عنوان جایی برای ارائه محصولات را باکیفیت مناسب و قیمت مناسب شناخته شود. از سوی دیگر باید تنوع کالاها را افزایش دهیم و با رفتار مناسب با شهروندان شعار همیشه حق با مشتری است را به عنوان یک استراتژی پیاده کنیم.

وی تاکید کرد: هرچه ظرفیت ارائه خدمات چه در شهر تهران و چه در استان تهران و مراکز استان‌ها افزایش پیدا کند قطعا تاثیرات مثبتی را شاهد خواهیم بود و می‌توانیم خدمات مناسب‌تری را به شهروندان ارائه دهیم. در حال حاضر ارزش ریالی شرکت فروشگاهی شهروند حدودا ۶۰۰ میلیارد تومان است. از سوی دیگر بحث بورسی کردن شهروند را دنبال می‌کنیم تا در بورس ارائه شود و بتوانیم مردم را به عنوان شریک قرار دهیم.

گفتنی است در این مراسم علاوه بر افتتاح فروشگاه شهروند وزارت کشور در مساحتی بالغ بر ۸۰۰ متر مربع، فروشگاه سرو در منطقه سعادت‌آباد نیز افتتاح و تجهیز فروشگاه حسابرسان در منطقه ۲۲ شهرداری تهران نیز آغاز شد.

نرم افزار فروشگاهی شهروند