فروشگاه شهروند تولیدکننده می‌شود

داود قربانیان مدیرعامل شهروند در فاز جدید توسعه به دنبال ارزش آفرینی برای شهروند در مسیر تولید کالا با همین برند است.فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند در دور جدید فعالیت‌های خود توانست قدم‌های مهمی در توسعه فیزیکی فروشگاه‌ها بردارد به طوری که در حال حاضر بالغ بر ١۴٣هزار متر مربع مساحت فروشگاه‌های شهروند استان تهران است.

یکی دیگر از تصمیمات توسعه‌ای فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند که در گذشته به آن توجه لازم نشده، توسعه فروشگاهی به سایر کلانشهرهای کشور است .

در طول یک‌ سال گذشته مدیرعامل شهروند رایزنی‌هایی انجام داده است تا بتواند با مشارکت بخش خصوصی در شهرها و کلانشهرهای دیگر فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند تاسیس شود.در همین راستا و با پیگیری‌های صورت گرفته فروشگاه شهروند استان البرز، اواخر سال گذشته، راه‌اندازی شده است.

نرم افزار فروشگاهی شهروند

اما رویاهای شهروند در دوران جدید به همین جا ختم نمی‌شود و داود قربانیان مدیرعامل این مجموعه در فاز جدید توسعه به دنبال ارزش‌آفرینی برای شهروند در مسیر تولید کالا با همین برند است.قربانیان در این رابطه می‌گوید: ما به دنبال این هستیم که زنجیره‌ای ایجاد کنیم تا در کنار توزیع کالا، شهروند بتواند تولیدکننده نیز باشد.

مدیرعامل شهروند همچنین گفت: طرح تولید کالا در شهروند را به شهرداری ارائه خواهیم داد. ما به دنبال این هستیم که زنجیره‌ای ایجاد کنیم تا در کنار توزیع کالا، شهروند بتواند تولیدکننده نیز باشد.

در این طرح، ما از ظرفیت بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد تا با برند شهروند کالا را تولید، بسته‌بندی و عرضه کنیم که این اقدام ارزشی دو وجهی را به دنبال خواهد داشت؛ یکی از ثمرات این اقدام، ارزش فروش سود ریالی و آشکار است و دیگری، ارزش در قالب برند است و برند در این قالب قیمت پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه برنامه ما این است برندی که عرضه می‌کنیم سال‌ها در زنجیره قرار بگیرد و در بازار عرضه شود، تصریح کرد: ممکن است پس از مدتی مشارکت با بخش خصوصی، شرایطی ایجاد شود که بتوان کارخانجاتی را نیز با برند شهروند احداث کرد.

منبع : فارس نیوز