فعالیت رسمی آمازون در ترکیه

به نظر می رسد که شرکت آمریکایی آمازون به منظور توسعه بازارهای جهانی خود فعالیت رسمی خود را در ترکیه آغاز کرده است.

آمازون که یکی شرکت های بزرگ فعال در حوزه تجارت الکترونیک و خرده فروشی آنلاین در جهان محسوب می شود، به تازگی می خواهد سهم خود را از بازارهای جهانی گسترش و توسعه دهد. بدین ترتیب تصمیم گرفته است فعالیت خود را در ترکیه آغاز و ۱۵گروه کالایی را برای کاربران این کشور عرضه و ارائه کند.

سم نیکولز – مدیر وب سایت Amazon.com.tr – در بیانیه ای گفته که ما می خواهیم کسب و کار خود را در ترکیه رشد و رونق دهیم تا در ماه ها و سال های آینده بتوانیم کالاهای موردنیاز کاربرانمان را انتخاب و ارسال کنیم.

وی خاطرنشان کرده که آمازون طیف گسترده ای از کالاها و محصولات با برندهای ترکیه و سایر برندهای بین المللی را عرضه و ارائه خواهد کرد تا کاربران و مشتریان بتوانند با بهره گیری از مزایایی هم چون قیمت پایین و مناسب و همچنین فرایند قابل اعتماد ارسال کالا برای سفارش های گران تر از ۵۰لیره، محصولات موردنظر خود را تهیه و خریداری کنند.

این ۱۵گروه کالایی شامل کتاب، محصولات الکترونیکی، لوازم خانگی، لوازم ورزشی، کالاهای کوهنوردی و ابزارآلات، اسباب بازی و کودکان می شود.

وی تاکید کرده است که آمازون می خواهد به برترین و برجسته ترین شرکت تجارت الکترونیکی در جهان تبدیل شود که محوریت آن کاربران و مشتریان است و آن ها با قیمتی مناسب قادر خواهند بود محصولات موردنظر خود را تهیه و خریداری کنند.

از زمان آغاز به کار شرکت آمریکایی آمازون در سال ۱۹۹۵، صدها هزار نفر از کاربران ترکیه ای از این شرکت کالاهای موردنیاز خود را سفارش داده اند. بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه بازار محصولات تکنولوژی بر این باورند که حضور رسمی و فعال آمازون در ترکیه به عنوان پلی ارتباطی میان غرب و شرق، آسیا و اروپا می تواند تا حد زیادی به کسب و کار و درآمدزایی این شرکت آمریکایی در خاورمیانه کمک خواهد کرد.

 

به نقل از خبرگزاری ایسنا