معرفی کتاب در حوزه صنعت ریتیل2023-05-11T23:10:28+03:30
معرفی کتاب های حوزه صنعت ریتیل

هرآنچه که در مورد فرنچایز باید بدانید

فرانچایز یکی از پرطرفدارترین اشکال کسب و کار است که در سال‌های اخیر تمایل به آن در کشورهای در حال توسعه رشد فراوانی داشته که در این کتاب به طور کلی مفهوم فرانچایز را تشریح می‌کند. در این مطلب بخش‌های مختلف کتاب را معرفی کرده‌ایم تا بتوانید برای مطالعه کامل کتاب، تصمیم بگیرید.

مهارت ارتباط با مشتریان شاکی

افراد هوشمند در بازار، در رابطه با شکایت مشتریان، تلاش می‌کنند طوری رفتار کنند که بتوانند اعتراضات مشتریان شاکی را مدیریت کنند. مهارت‌های ارتباط با مشتریان شاکی، از کم هزینه‌ترین و پرسودترین راه‌های برخورد در رابطه با شکایات مشتریان و مسائل این چنینی است. در این کتاب مهارت‌هایی آموزش داده شده که بتوان به راحتی موقعیت‌های این چنینی را مدیریت کرد. در ادامه بیشتر با کتاب " ارتباط با مشتریان شاکی" و نویسنده آن آقای " پرویز درگی" آشنا خواهیم شد.

ساخت امریکا

ساخت امریکا، کتابی با روایتی شگفت‌انگیز از کارآفرینی، ریسک و سخت‌کوشی. روایت مسیری که بنیان گذار مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت طی کرده تا این فروشگاه را به یکی از غول‌های صنعت ریتیل جهان بدل کند و امپراتوری بزرگ خود را بسازد. در ادامه کمی با سام والتون آشنا می‌شویم و خلاصه‌ای از مطالب کتاب را آورده‌ایم تا راحت‌تر بتوانید برای مطالعه کتاب ساخت امریکا تصمیم بگیرید.

بازاریابی فروش فروشگاهی

صنعت و مفاهیم بازاریابی نیز همانند هر چیز دیگر، با سرعت بسیار بالایی در حال تغییر است. دلیل این تغییرات، تغییرات پیوسته رفتار مصرف کننده است و فناوری‌های جدید، هر روز چالش‌های جدیدی را ایجاد می‌کنند. کتاب بازاریابی فروش فروشگاهی، اثر سین انیس تاثیر این تغییرات را بر روی عناصر بازاریابی بررسی می‌کند. در این مطلب با ذکر فهرست مطالب این کتاب، مقدمه و خلاصه‌ای از آن در تلاشیم تا شما را با کتاب بازاریابی فروش فروشگاهی بیشتر آشنا کنیم.

داستان والمارت

کتاب داستان والمارت، اثر چارلز فیشمن، در رابطه با چگونگی شکل‌گیری و تاسیس شرکت والمارت و فلسفه وجودی آن، اطلاعات مفیدی را در اختیار خواننده قرار می‌دهد و می‌تواند برای افرادی که در حوزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای فعالیت می‌کنند، اطلاعات خوبی ارائه دهد. در این مطلب مقدمه کتاب را می‌توانید بخوانید با خلاصه‌ای از داستان والمارت که برای شما تهیه کرده‌ایم بیشتر با این کتاب آشنا می‌شوید

انقلاب در دنیای خرده‌فروشی

با توجه به توسعه فناوری در تمام ابعاد جهان، شیوه‌های سنتی خرید و فروش نیز دستخوش تغییر شده و از همین رو، می‌توان گفت در دنیای خرده فروشی، انقلابی رخ داده است. در این کتاب نگاهی به تاریخچه خرده فروشی شده، فناوری‌های تغییر دهنده بازی بررسی شده و نگاهی به آینده ریتیل جهان ارائه شده است.

کفش باز، خاطرات بنیانگذار برند نایک

هر کسی با خواندن کتاب کفش‌باز انگیزه‌اش افزایش پیدا می‌کند؛ اما باید بدانید که این کتاب یک کتاب انگیزشی نیست. این کتاب درباره سرگذشت فیل نایت، مؤسس برند نایکی است که از زبان خود او روایت می‌شود. در این مطلب سعی کردیم خلاصه‌ای از کتاب و اطلاعاتی درباره نویسنده آن فراهم کنیم تا با قطعیت بیشتر تصمیم به خواندن آن بگیرید

اهمیت بازاریابی رابطه‌مند در ایجاد مشتریان وفادار

امروزه دیگر رضایت مشتری به تنهایی کافی نیست و فروشگاه‌ها نباید تنها به آن بسنده کنند بلکه باید از وفادار بودن مشتریان خود اطمینان حاصل کنند. در این فلسفه، هدف ایجاد روابط بلندمدت و سودمند متقابل با ذینفعان به ویژه مشتریان، بیشتر به منظور حفظ مشتریان و از دست ندادن آنها مشتریان فعلی است تا جذب مشتریان جدید. مجموعه‌هایی که دانش و درک درستی با توجه به نیازها و ارزش های مشتریان داشته باشند، محصولات و خدمات ارزشمندی ارائه می‌دهند و با جلب رضایت، وفاداری را در خود ایجاد می‌کنند. در این کتاب با مفاهیم اصلی بازاریابی رابطه‌مند آشنا خواهیم شد

اسرار مال‌ها

در مجموعه کتاب های اسرار مال ها (جلد یک) در مورد مال و مراکز خرید با چه موضوعاتی آشنا می شوید : ایده ساخت مال ها و مراکز خرید از کجا آمده است؟ طراحی های مختلف آن ها به چه منظوری بوده است؟ نقطه ی قوت آن ها کجاست؟ و چگونه به اینجا رسیده اند؟ تفاوت ها و مزیت های رقابتی در مال چیست؟ محل جغرافیایی مال چه اهمیتی دارد؟ چرا باید مال خریداری کنیم؟

چگونه مدیر کل شویم ؟

چگونه به بالاترین سطوح مدیریتی یک سازمان برسیم؟ چگونه یک مدیر توانمند و رهبری قدرتمند برای سازمان باشیم؟ چه عادت‌های کاری‌ای مدیران برتر را می‌سازد؟ اگر این نوع سوالات ذهن شما را به خود درگیر کرده است، کتاب چگونه یک مدیر کل شویم؟ می‌تواند راهنمای خوبی باشد و مسیر را برایتان روشن کند.

آینده خریدن کردن شما

چه تصوری از آینده خرده‌فروشی در ایران و جهان دارید؟ فکر می‌کنید تغییرات این صنعت تا کجا پیش خواهد رفت؟ در این کتاب با بررسی انواع فروشگاه‌ها و تغییراتی که از ابتدا تا کنون داشته‌اند می‌توانیم به ایده‌ای برسیم که صنعت خرده‌فروشی چه مسیری را طی خواهد کرد و چه راهبردی را لازم است برای موفقیت فروشگاه‌ها در پیش بگیریم

مدیریت رفتار مصرف‌کننده

اگر می‌خواهید با دلایل کامیابی شرکت‌های موفق و همچنین دلایل ناکامی و شکست نام‌های بزرگ آشنا شوید، خواندن کتاب «رفتار مصرف کننده» را به شما توصیه می‌شود. سولومون، نویسنده کتاب رفتار مصرف‏‌کننده، به‌عنوان یک دانشمند پیشتاز در حوزه‌ «رفتار مصرف‌کننده»، هر آن چیزی را که برای مدیران بنگاه‌های اقتصادی، مدیران بازاریابی و فروش لازم دانسته در این کتاب یکجا مهیا کرده است.

بزرگان صنعت خرده‌فروشی جهان

صنعت خرده‌فروشی و شکل‌گیری فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در ایران قدمت چندانی ندارد و بررسی تریخچه و علل موفقیت فروشگاه‌های بزرگ خرده‌فروشی در جهان همچون والمارت، تسکو و کارفور می‌تواند راهکاری خوبی را برای مسیر موفقیت در اختیار مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای و علاقمندان به فروشگاه‌داری قرار دهد

رفتن به بالا