کتاب سود بیشتر با فروش بیشتر

رازهای افزایش فروش در مغازه‌ها و فروشگاه‌های ایران

نویسنده: سید علی‌اکبر علیزاده

ناشر: آرام

راهکار افزایش سود در فروشگاه ها در کتاب سود بیشتر با فروش بیشتر

همه ما  دنبال پیشرفت هستیم. همه ما می‌خواهیم پول بیشتری درآوریم و زندگی بهتری داشته باشیم. مغازه خوب می‌گیریم، جنس خوب می‌آوریم، دکورهایمان را عوض می‌کنیم و تبلیغات می‌کنیم تا فروش بیشتری داشته باشیم. اما باز هم آنگونه که می‌خواهیم پیشرفت نمی‌کنیم و همیشه هشتمان گرو نهمان است.

اما چرا پیشرفت نمی‌کنیم؟

دلیلش را بزرگان دین و دنیا به ما گفته‌اند اما گوش نمی‌کنیم. چقدر پیامبران و امامان و بزرگان تاکید کرده‌اند که علم بیاموزید، علم بیاموزید، علم بیاموزید. آقای ناپلئون هیل در کتاب بزرگ (بیندیشید و ثروتمند شوید) می‌گوید: مسیحیان و یهودیان در زمان حضرت محمد (ص) مسلمانان نشدند اما یک حرف حضرت محمد (ص) را خوب گوش کردند و آن این بود که: علم بیاموزید. مسیحیان و یهودیان دنبال علم رفتند و از مسلمانان جلو افتادند.

امروز در دنیا می‌بینیم که از شرق تا غرب جهان فقط کشورهایی پیشرفت می‌کنند که علم دارند. یک بنا علم ساختمان‌سازی دارد، یک گچ‌کار علم گچ‌کاری دارد، یک خیاط علم خیاطی دارد و یک فروشنده علم فروشندگی دارد. اما ما ایرانیان چه علمی داریم؟!

هر روز صبح مغازه‌هایمان را باز می‌کنیم و اسپند دود می‌کنیم و صلوات می‌فرستیم و منتظر می‌مانیم تا از آسمان پول ببارد. در حالی که هیچ وقت چنین اتفاقی نمی‌افتد. به قول چینی‌ها (هر کس منتظر است تا از آسمان یک مرغابی به دهانش بیفتد، باید خیلی منتظر بماند.)

بارها شنیده‌ایم که هنگامی که خداوند بزرگ به حضرت سلیمان (ع) گفت: از بین ثروت و پادشاهی و علم یکی را از من بخواه. حضرت سلیمان (ع) علم را انتخاب کرد و با علم توانست هم پادشاهی را به دست آورد هم ثروت را. اما ما از این کار حضرت سلیمان (ع) درس نمی‌گیریم و هر روز دعا می‌کنیم که خدایا به ما پول بیشتر بده. در حالی که نمی‌دانیم خداوند پول بیشتر را به آدم‌هایی که علم کمی دارند نمی‌دهد؛ چون پول بیشتر باعث طغیان آدم‌های کم علم می‌شود. چند بار تا حالا دعا کرده‌اید که خداوند علم بیشتری به شما بدهد؟

اگر می‌خواهیم فروش بیشتری داشته باشیم، یک بار هم که شده به حرف پیامبرمان (ص) گوش دهیم که گفت: ( علم بجویید هر چند در چین باشد زیرا علم‌جویی بر هر مسلمانی واجب است.  نهج الفصاحه 2505)

فروشندگان و مغازه‌داران عزیز: به زودی در بازار ایران تنها کسانی که (علم فروشندگی) دارند باقی می‌مانند و بقیه دائم درجا می‌زنند. تنها با به دست آوردن علم است که یاد می‌گیریم هنگام فروختن جنس به مشتری لازم نیست دروغ بگوییم. لازم نیست با مشتری برخورد نامناسب داشته باشیم. لازم نیست به هر قیمتی جنس خود را قالب کنیم. با به دست آوردن علم فروشندگی یاد می‌گیریم احترام گذاشتن به مشتری و اصرار نکردن به مشتری و راست گفتن به مشتری است که فروش ما را بالاتر می‌برد.

این کتاب بر آن است تا بهترین و درست‌ترین روش‌های فروش را که باعث افزایش فروش می‌شود و حاصل تجربه بزرگ‌ترین و بهترین فروشندگان ایران و جهان است؛ در اختیار مغازه‌داران (فروشندگان) شریف ایران قرار دهد.

در هر نوع کسب و کاری که فعالیت دارید، تنها راه موفقیتتان، جذب و حفظ مشتری و در نتیجه آن افزایش فروش و کسب سود بیشتر است. بدیهی است که فروش بیشتر به خودی خود رخ نمی‌دهد و نیازمند به یادگیری و یه کارگیری استراتژی‌های فروش است. کتاب سود بیشتر با فروش بیشتر اثر سید علی‌اکبر علیزاده، یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های فروش را که باعث افزایش فروش در ایران می‌شود، در اختیار خوانندگان قرار داده است. این کتاب علیرغم این که حاصل تجربه بزرگ‌ترین فروشندگان جهان است، برای فروشندگان ایرانی یک غنیمت به حساب می‌آید؛ چرا که تمامی راهکارها بر اساس فاکتورهای، علم، فرهنگ و تفکر جامعه ایران ارائه شده است. از همین رو یکی از کاربردی‌ترین کتاب‌ها برای فروشندگان ایرانی به حساب می‌آید.

طرز فکر اول: ((ثروتمند شوید و آرزوهایتان را بخرید))

طرز فکر دوم: ((برای موفق شدن، علم فروشندگی را یاد بگیرید))

طرز فکر سوم: ((برای به دست آوردن بهترین‌ها، موتور انگیزه خود را روشن کنید))

طرز فکر چهارم: ((از کارتان، لذت ببرید))

طرز فکر پنجم: ((بزرگ‌ترین سرمایه، خودتان هستید))

طرز فکر ششم: ((با مثبت اندیشی، دنیا را زیباتر می‌بینید))

طرز فکر هفتم: ((بهترین هدف‌ها را انتخاب کنید زیرا شما لایق بهترین‌ها هستید))

طرز فکر هشتم: ((با اعتماد به نفس، دنیا را تکان دهید))

طرز فکر نهم: ((فروشندگان حرفه‌ای، همیشه بهترین هستند.))

طرز فکر دهم: ((دو کلید اصلی دروازه موفقیت: چرا؟ چگونه؟))

طرز فکر یازدهم: ((با ایده‌های جدید و خلاقیت، همه چیز را به نفع خود تغییر دهید))

طرز فکر دوازدهم: ((مشتری را دوست داشته باشید تا او هم شما را دوست داشته باشد))

طرز فکر سیزدهم: ((صداقت و راستگویی فروش شما را بالا می‌برد))

طرز فکر چهاردهم: ((پشتکار، رمز پیروزی است))

طرز فکر پانزدهم: ((خوب سخن گفتن، خوب فروختن است))

طرز فکر شانزدهم: ((ترس را احساس کنیم، ولی کار را انجام دهیم))

فصل دوم: ((مهارت‌های فروش))

گام اول: ((مهارت‌های قبل از ورود مشتری))

گام دوم: ((مهارت‌های هنگام ورود مشتری))

گام سوم: ((مهارت‌های مشتری شناسی))

تیپ‌های شخصیتی (شماره 1)

تیپ‌های شخصیتی (شماره 2)

گام چهارم: ((مهارت‌های مشتری مداری))

گام پنجم: ((مهارت‌های معرفی جنس به مشتری))

گام ششم: ((مهارت‌های پاسخ به ایرادهای مشتری))

گام هفتم: ((مهارت‌های قیمت و تخفیف))

گام هشتم: ((مهارت‌های تمام کردن معامله))

گام نهم: ((مهارت‌های پیشنهاد فروش اجناس بیشتر))

گام دهم: ((مهارت‌های هنگام خروج مشتری))