فروشگاه‌های زنجیره‌ای چه نقشی در نظام خرده فروشی دارند؟

فروشگاه‌های زنجیره‌ای حدود چند دهه است که در ایران شکل گرفته اما در چند سال اخیر فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای چون رفاه، افق کوروش، شهروند و جانبو روند رو به رشدی پبدا کرده و با استقبال قشرهای مختلف مردم مواجه شده است به همین سبب ساماندهی این فروشگاه‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار گشته که مورد توجه مجلس شورای اسلامی نیز، قرار گرفته است. از همین رو در ادامه به بررسی مزایا و معایب فروشگاه‌های زنجیره ای می پردازیم و اینکه اساسا چنین فروشگاه‌هایی می‌توانند چه نقشی در نظام خرده فروشی ایفا کنند.

در مجلس این چنین مطرح شد که فروشگاههای زنجیره ای به نوعی تقابل سنت و مدرنیته هستند و با رشد این نوع فروشگاه‌ها در مقابل مغازه‌های سنتی از طرفی می‌توان شاهد تغییر سلیقه مخاطبین بود و از طرف دیگر با حذف واسطه ها، کالاها را با قیمتی ارزان تر و با سهولت بیشتر در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داد. علیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درخصوص فعالیت و توسعه فروشگاههای زنجیره‌ای گفت: توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای یک موضوع تخصصی در حوزه بازار و اقتصاد است. که محاسن و معایبی دارد.

احمد انارکی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز مزایای فروشگاه زنجیره ای را چنین برشمرد:

  • کنترل مناسب بر نظام توزیع کالا
  • نظارت بهتر بر فروش اجناس
  • رضایت خاطر مشتری از خرید مایحتاج خود در یک مکان واحد
  • کاهش ترافیک
  • صرفه جویی در وقت و هزینه مشتری

مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه ‌و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ” با توجه به مزیت‌هایی که فروشگاه‌های زنجیره ای دارند و همینطورمعایب آن از جمله حذف فروشگاه‌های خرد، تصور من بر این است که وجود فروشگاههای زنجیره ای برای شهرهای بزرگ یک ضرورت است اما برای شهرهای کوچک یک آسیب است و مسئولین و متولیان باید در شهرستان‌ها تصمیم بگیرند.

علیرضا رحیمی در ادامه افزود: قائدتا توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌ها نباید به از بین رفتن و سرکوب فروشگاه‌های خرد و سنتی منجر شود.در عین حال فروشگاه‌های زنجیره ای می‌توانند با انسجام، تمرکز و انضباط بیشتر در نظام توزیع و عرضه کالا در بازار خرده فروشی، رضایت خاطر مشتری را به همراه آورند و در نظام خرده فروشی نقش مهمی را ایفا کنند؛ همچنین با رعایت قیمت‌ها، بطور هم‌زمان سود کارخانه ها و سود مشتریان را در نظرداشته باشند. نظارت کیفی بر روی این فروشگاه ها باید به گونه ای اجرا شود که رضایت مشتریان را در پی داشته باشد.

در مجلس،با توجه به تنوع و حجم بالای اجناس جابجایی در فروشگاه‌های زنجیره ای، جایگاه نظارت بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفت.

 

به نقل از اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره ای