آمازون فروشگاه محلی خود در چین را تعطیل می‌کند!

کمپانی آمازون قصد دارد تا اواسط ماه جولای، فروشگاه محلی خود در چین را تعطیل نماید. جمعی از افراد مطلع از موضوع در صحبت با خبرگزاری رویترزاعلام کردند این شرکت تصمیم به تعطیلی فروشگاه خود در چین و تمرکز بیشتر بر فروش موفق‌تر از طریق سرویس‌های ابری در پرجمعیت‌ترین کشور دنیا را دارد.

مشتریان دیگر نمی‌توانند به طور مستقیم از آمازون چین خرید نمایند اما همچنان این امکان وجود دارد تا از طریق فروشگاه جهانی شرکت در ایالات متحده، بریتانیا، آلمان و ژاپن، محصولات مورد نظر خود را سفارش دهند.

این حرکت نشان می‌دهد رقبای آمازون در بخش تجارت الکترونیک که در چین رشد یافته‌اند تا چه حد بازار رقابت را برای این شرکت، دشوار ساخته‌اند. گزارش‌های شرکت iResearch Global از مصرف‌کنندگان چین نشان می‌دهد که در سال گذشته 81.9 درصد بازار چین تحت کنترل Tmall گروه هلدینگ علی بابا و شرکت JD.com بوده است.

آمازون غول خرده فروشی آنلاین

مایکل پچر، تحلیلگر در شرکت خدمات مالی Wedbush Securities، بیان داشته ” این شرکت از چین خارج می‌شود چراکه دیگر آنجا برایشان قابلیت رشد و سوددهی وجود نداشته است”.

کر ژنگ، کارشناس بازاریابی در شرکت مشاوره تجارت الکترونیک آزویا، بیان داشته آمازون هیچ مزیت رقابتی ویژه‌ای نسبت به رقبای محلی خود در چین نداشته است مگر اینکه فردی به دنبال محصول وارداتی خاصی باشد که در جای دیگری جز آمازون نتواند آن را پیدا کند. ” هیچ دلیلی وجود ندارد که مصرف‌کننده آمازون را انتخاب کنند چرا که تی‌مال و جی دی، سرعت بیشتری در حمل و نقل و تحویل محصول خواهند داشت.