فروشگاه های مواد غذایی کوچک و بدون صندوق آمازون

کمپانی آمازون در ماه اخیر یک نمونه کوچک از فروشگاه‌ مواد‌غذایی بدون صندوق را در دفتر خود، در سیاتل مستقر کرد. با این کار قصد دارد در آینده ای نزدیک، فروشگاه‌هایی را در لابی دفاتر کاری و بیمارستان‌ها قرار دهد. فروشگاه‌های مواد‌غذایی کوچک و بدون صندوق آمازون حدود 130 مترمربع است و قرار است در این فروشگاه‌های جدید سالاد و مواد خوراکی به کارمندان شرکت فروخته شود.

در فروشگاه‌های جدید نیز مانند فروشگاه‌های آمازون‌گو (Amazon go) که در شیکاگو، سن فرانسیسیکو و سیاتل درحال کار هستند، هیچ صندوقی برای پرداخت وجود ندارد. مشتریان در زمان ورود، تلفن‌های هوشمند خود را اسکن می‌کنند، دوربین‌ها نظاره‌گر هستند که مشتریان چه چیزی را از شلف‌ها برمی‌دارند و صورت‌حساب آمازون در زمان خروج از کارت اعتباری آن‌ها کم می‌شود.

فروش موادغذایی در فروشگاه‌های فیزیکی، استراتژی اصلی خرده‎فروشان برتر در جهان است تا سهم بیشتری از بازار را ، ازآن خود کنند.

جیانا پیورنی (Gianna Puerini) نایب رئیس آمازون گو بیان کرد فروشگاه‌های کوچک جدید با طراحی‌ای که دارد، می‌تواند برای خدمات‌رسانی در لابی دفاتر کاری، طبقات مشترک ساختمان‌های چندین طبقه و احتمالا بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار گیرد. پیورنی در مصاحبه‌ خود بیان داشت به دنبال طراحی‌ فروشگاهی بودیم تا به راحتی و زیبایی در فضاهای باز قرار‌گیرد، شما می‌توانید قطعات آن را بیاورید و در مکان مورد نظر سرهم کنید. وی در مورد زمان افتتاح دیگر شعب فروشگاه‌های کوچک، جزئیات بیشتری را مطرح نکرد و به سوال اینکه آیا قصد افتتاح چنین فروشگاه‌هایی در فرودگاه‌ها دارند یا خیر، پاسخی نداد.

فروشگاه آمازون گو