نمایشگاه بین‌المللی ایران شابز در ایران ‌مال

نخستین نمایشگاه بین‌المللی برندهای برتر کفش، کیف و کالای ورزشی «ایران شابز» به همراه نمایش آثار برتر طراحان پوشاک از ۵ تا ۸ شهریور در بازار بزرگ ایران «ایران مال» برگزار شد.

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران بیان کرد: برگزاری نمایشگاه مختلف می‌تواند ایران را در کنار کشور‌های دنیا قرار دهد و معتقد است برگزاری نمایشگاه‌های این چنینی می‌تواند تولیدکنندگان را به روز نماید چرا که قادر خواهند بود با پیشرفت‌های نوین آشنا شوند.

بازار بزرگ ایران مال

علی اژدرکش رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی تهران و رئیس ستاد برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی برندهای برتر کفش، کیف و کالای ورزشی هدف از برگزاری نمایشگاه را این چنین عنوان کرد: ” نمایشگاه بین‌المللی برندهای برتر کفش، کیف و کالای ورزشی تلاش می‌کند طراحانی را که تاکنون به شکل سنتی مشغول به کار بودند به جامعه هدف معرفی کند”

وی افزود: “برآنیم از مسیر این رویداد، ارتباط مؤثری میان جامعه طراحان حوزه پوشاک به‌ویژه در حوزه کالاهای ورزشی و بخش تولید برداریم و در ادامه دستاوردهای این بخش را در معرض دید عموم قرار دهیم”.

اژدرکش با اشاره به اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم آن‌گونه که باید داشته‌های خود در این بخش را به معرض نمایش بگذاریم، اظهارکرد: نمایشگاه‌ها تا پیش ‌از این بیشتر دارای سمت‌وسوی مواد اولیه و ترکیبی از آن با آثار برخی تولیدکننده‌ها بودند و به دلیل نواقصی که در بخش محتوایی به‌ویژه حیطه طراحی داشتند، بسیاری از صاحبان برند نمی‌توانستند آن‌گونه که باید از این جریان‌ها بهره‌برداری کنند.

فروشگاه کیف و کفش اوساکفاش

او افزود: علی‌رغم آنکه تبلیغات کافی درباره ظرفیت‌های ما در حوزه طراحی کیف و کفش انجام‌ نشده است، اما با قاطعیت می‌توان گفت در این بخش با کمیت بالایی از طراحان کار بلد مواجه هستیم و بنا داریم تا از مسیر این رویدادها به تقویت داشته‌های موجود بپردازیم.

رئیس ستاد برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی برندهای برتر کفش، کیف و کالای ورزشی  بر اینکه این رویداد تلاش کرد گام‌هایی مؤثر در به بلوغ رساندن این هنر صنعت برداشته شود، تاکید کرد. وی اذعان داشت: بدون شک نخستین بار بهترین بار نیست. نتایجی که از برگزاری این رویداد انتظار می‌رود به‌ اندازه یک شروع است. اما تلاش می‌کنیم طراحانی را که تاکنون به شکل سنتی در کارگاه‌ها و کارخانه‌های کیف و کفش و کالاهای ورزشی مشغول به کار بودند به جامعه هدف معرفی کنیم. در این حالت  آنها هم می‌توانند به این بیزینس ورود کرده و در کارگاه‌های تحقیق و توسعه نقش‌آفرینی کنند.

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم ورزشی افزود: وقتی می‌توانیم در عرصه‌های ورزشی با کشورهای قدرتمند دنیا رقابت کنیم چرا نتوانیم لوازم و پوشاک این ورزش را خودمان تولید کنیم. اگر تولیدکنندگان مورد حمایت قرار گیرند به قطع یقین موفق خواهیم شد و این نمایشگاه بسیاری از تولیدات داخلی را به نمایش گذاشت تا نشان دهد ما می‌توانیم.

در نخستین نمایشگاه بین‌المللی برندهای برتر کفش، کیف و کالای ورزشی که با استقبال خوبی از سوی بازدیدکنندگان مواجه شد، برندهای برتر ایرانی چون اوساکفاش، کفش ملی، کفش وین، هنر چرم، چرم کهن و … محصولات خود را برای بازدیدکنندگان به معرض نمایش گذاشتند.

نمایشگاه کیف و کفش ایران مال