ترازو دیجیتال فروشگاهی

ترازوی فروشگاهی، همانطور که از نامش پیداست، وسیله‌ای است که در فروشگاه‌ها برای سنجیدن وزن محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترازوهای دیجیتالی، ترازوهای جدید‌تری هستند که به دلیل هوشمند بودن، دقت بالا و کارایی بیشتر، جایگزین ترازوهای پیشین شده‌اند. ترازوهای دیجیتال متناسب با نیاز فروشگاه‌های مختلف، در انواع و ویژگی‌های متفاوت طراحی شده‌اند. اگر قصد خرید ترازو را دارید و یا مدت بسیار زیادی است که ترازوهای فروشگاه خود را تغییر نداده‌اید، لازم است اطلاعاتی در رابطه با مدل‌های جدید به دست آورید تا انتخابی کارآمد و به صرفه داشته باشید.

نرم افزار ترازو فروشگاهی یکپارچه با صندوق

نکات مهم برای خرید ترازوی دیجیتال

برای خرید ترازوی دیجیتال مناسب، لازم است به نکات زیر توجه کنید:

  • ترازوی مناسبی که می‌تواند در کنار صندوق فروشگاهی قرار بگیرد حتما باید قابلیت اتصال به سایر اجزای سخت‌افزارها، خصوصا کارتخوان را داشته باشد.
  • در صورتی که لازم است ترازو اتصال آنلاین با نرم‌افزار فروشگاهی داشته باشد، حتما لازم است قابلیت اتصال به WIFI را داشته باشد.
  • دقت ترازو باید با محصولاتی که در فروشگاه به فروش می‌رسد متناسب باشد. ترازوهایی وجود دارند که دقت آن‌ها بین 2 گرم تا 35 کیلوگرم است که می‌تواند انتخاب مناسبی باشد تا طیف متفاوتی از محصولات را با آن وزن کنید.
  • نمایش قیمت واحد ترازو نیز می‌تواند حائز اهمیت باشد. اکثر ترازوها تا 6 رقم را نمایش می‌دهند؛ اما ترازوهای جدید امکان نمایش 7 تا 8 رقم را دارد که با توجه به قیمت محصولات، می‌تواند امکان مهمی باشد.
  • در محصولات جدیدتر و به روزتر، متریالی که برای ساخت ترازو مورد استفاده قرار می‌گیرد، پلاستیک فشرده است. پلاستیک فشرده استحکام خوبی در برابر ضربه دارد و همچنین نسبت به متریال‌های دیگر سبک‌تر بوده و موجب می‌شود محصول وزن ایده‌آل‌تری داشته باشد.
  • ترازوها در ابعاد متفاوتی تولید می‌شوند و دارای دو نوع سینی لبه‌دار و تخت هستند که با توجه به نوع کسب و کار باید گزینه مناسب را انتخاب کرد.
  • در صورتی که محصولات شما به نوعی است که امکان تماس ترازو با آب وجود دارد، حتما ترازوی ضد آب تهیه نمایید.
  • ترازوهایی که قابلیت اتصال به نرم‌افزار فروشگاهی را دارند به دو شیوه چاپ لیبل و چاپ فاکتور (فیش پرینت) عمل می‌کنند که بسته به سیاست فروشگاه می‌توان هرکدام را به کار گرفت. به طور معمول چنانچه بنا باشد محصول قبل از پرداخت تحویل مشتری شود، از ترازویی با قابلیت چاپ لیبل استفاده می‌شود که لیبل چاپ شده و روی محصول زده می‌شود. اما اگر بنا باشد ابتدا مشتری پرداخت را انجام داده و بعد برای دریافت کالا به غرفه مورد نظر مراجعه کند، از ترازو با چاپ فاکتور استفاده می‌شود.