بلک‌فرایدی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ایرانی

بلک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه، به رویدادی گفته می‌شود که توسط فروشگاه‌ها و برندها در آخرین جمعه ماه نوامبر، برگزار می‌شود که در آن محصولات خود را با تخفیفات زیادی به مردم ارائه می‌کنند. حراجی بلک فرایدی به گونه‌ای است که بیشتر برندها، 50 تا 90 درصد تخفیف روی قیمت واقعی کالاها اعمال می‌کنند؛ به همین دلیل، رویداد مهمی به حساب می‌آید. بلک فرایدی در آمریکا در روز بعد از روز شکرگزاری و یا به عبارت دیگر در آخرین جمعه ماه نوامبر است. این رویداد به دو دلیل برگزار می‌گردد. دلیل اول این است که افراد بتوانند کالاهای مورد نیاز برای تعطیلات کریسمس و عید را با هزینه کم‌تر تهیه کنند و دلیل دوم این است که فروشندگان بتوانند محصولات قبلی خود را به فروش برسانند تا بتوانند برای سال نو محصولات جدید خود را به بازار عرضه کنند.

در سال‌های اخیر، بلک فرایدی در ایران نیز جایگاه ویژه‌ای در میان برندها، فروشگاه‌ها و مردم پیدا کرده است. در این مطلب قصد داریم تا نحوه اجرای جمعه سیاه و تخفیف‌دهی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برندهای ایرانی را در سال 1402 مورد بررسی قرار دهیم.

تاریخچه بلک فرایدی

داستان نام‌گذاری بلک‌فرایدی متعلق به اوایل دهه 60 است. در آن زمان حسابداران میزان ضرر را با جوهر قرمز و میزان سود را با جوهر سیاه می‌نوشتند. در روز بعد از شکرگزاری، به خاطر حجم بالای خریدها برای سال نو، همه ارقام با جوهر سیاه نوشته و به طور کلی ضرری در آن روز ثبت نمی‌شد. همین اتفاق باعث شد تا این روز جمعه سیاه نامیده شود. از آنجا که اصطلاح “سیاه” بار معنایی خوبی ندارد، تلاش زیادی شد تا این روز به جای جمعه سیاه، جمعه بزرگ نامیده شود اما مردم از جمعه سیاه بیشتر استقبال کردند و تا به امروز از اسم بلک فرایدی برای این روز استفاده می‌شود. برندها در این روز با گذاشتن پروموشن و تخفیفات مختلف در فروش و سود بیشتر باهم رقابت می‌کنند.

بلک فرایدی در چرم مشهد

بلک فرایدی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای چرم مشهد از تاریخ 30 آبان شروع شده و تا 6 آذر ادامه دارد. تخفیفات چرم مشهد در این پروموشن تا 70 درصد می‌رسد. مشتریان چرم مشهد می‌توانند هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از این تخفیفات بهره‌مند شوند.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای چرم مشهد با نرم افزار فروشگاهی کیان

بلک‌فرایدی در ناریان

فروشگاه پوشاک زنجیره‌ای ناریان به مناسبت بلک‌فرایدی تا سقف 50 درصد روی محصولات خود تخفیف اعمال نمود. ناریان در تخفیفات خود خلاقیت جالبی به کار گرفته‌است. تخفیفات ناریان به این شکل است که با خرید یک آیتم 10 درصد تخفیف، با خرید دو آیتم 20 درصد تخفیف، با خرید سه آیتم 30 درصد تخفیف، با خرید چهار آیتم 40 درصد تخفیف و با خرید پنج آیتم و بیشتر 50 درصد تخفیف روی کل خرید اعمال می‌شود. مخاطبان و مشتریان می‌توانند به صورت آنلاین و حضوری از این تخفیفات بهره‌مند شوند.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای پوشاک ناریان

بلک فرایدی در چرم منطِ

فروشگاه زنجیره‌ای چرم منط در بلک فرایدی امسال، روی محصولات خود تا 50 درصد تخفیف در نظر گرفته است. علاوه بر آن 20 درصد تخفیف بیشتر روی فاکتور اضافه می‌شود و همچنین 10 درصد بازگشت وجه نیز برای اعضای باشگاه مشتریان در نظر گرفته است.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای چرم منط با نرم افزار فروشگاهی کیان

بلک فرایدی در دالوارو

فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک دالوارو در جمعه سیاه، برای محصولات خود تا سقف 70 درصد تخفیف در نظر گرفت.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای پوشاک دالوارو

بلک‌فرایدی در عصرجدید

بلک فرایدی در فروشگاه پوشاک زنانه عصر جدید یک روز نخواهد بود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. در این تخفیف بسیاری از لباس‌های این برند تا 50 درصد تخفیف خورده است و مخاطبان و مشتریان می‌توانند هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از این تخفیفات بهره‌مند شوند.

بلک فرایدی در هامرز

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک هامرز، بلک جگوار نام‌گذاری شده است. در بلک جگوار فروشگاه هامرز، تخفیفات قابل توجهی روی محصولات اعمال شده است که مشتریان و مخاطبان می‌توانند هم از طریق سایت و هم به صورت حضوری از آن بهره‌مند شوند.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای پوشاک هامرز با نرم‌افزار فروشگاهی کیان

بلک فرایدی در وینزو

فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک وینزو تا 70 درصد تخفیف روی محصولات خود برای مشتریانش در نظر گرفته بود.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک وینزو مجهز به نرم افزار فروشگاهی کیان

بلک‌فرایدی در تارتن

تخفیفات فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک تارتن به دو دسته 20 درصدی و 50 درصدی تقسیم می‌شد. خرید بلک فرایدی از تارتن از طریق سایت آن امکان‌پذیر بود.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره‌ای تارتن با نرم‌افزار فروشگاهی کیان

بلک فرایدی در RNS

فروشگاه زنجیره‌ای آر.ان.اس در بلک فرایدی تا 60 درصد تخفیف روی محصولات خود در نظر گرفته بود. برای خرید از این فروشگاه و بهره‌مندی از تخفیفات آن در بلک فرایدی هم امکان خرید حضوری و هم امکان خرید آنلاین وجود داشت. لازم به ذکر است با اینکه بلک فرایدی در فروشگاه‌های RNS به اتمام رسیده است، در سایت آن همچنان ادامه دارد.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای پوشاک RNS

بلک فرایدی در جامه پوش آرا

فروشگاه زنجیره‌ای جامه پوش آرا قبل از بلک فرایدی روی اجناس خود 30 تا 40 درصد تخفیف داشت. به مناسبت بلک فرایدی علاوه بر تخفیفات قبلی، 15 درصد تخفیف نیز روی فاکتورها اعمال شد. امکان خرید و بهره‌مندی از این پروموشن هم از طریق سایت به صورت آنلاین و هم از طریق شعب به صورت حضوری امکان‌پذیر بود.

بلک فرایدی در جوپا

فروشگاه زنجیره‌ای جذاب و خلاق جوراب جوپا نیز به مناسبت بلک فرایدی تا پایان روز چهار آذر روی محصولات خود تا 70 درصد تخفیف در نظر گرفته است و سیلی از مشتریان را روانه فروشگاه خود نموده است.

فروشگاه زنجیره ای پوشاک چوپا

بلک فرایدی در حریران

فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک حریران در بلک فرایدی امسال تا 500 هزارتومان تخفیف روی محصولات خود اعمال کرد. تخفیفات این برند از اول آذر تا پایان سوم آذر بود. این حراجی هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار شد.

بلک فرایدی در پیانو استایل

تخفیفات جمعه سیاه فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک کودکان پیانو استایل از 10 درصد تا 50 درصد است. مخاطبان و مشتریان پیانو استایل می‌توانند خریدهای خود را از طریق شعب و سایت، با تخفیف بلک‌فرایدی انجام دهند.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای پوشاک پیانو

بلک فرایدی در سرژه

فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک سرژه برای بلک فرایدی تا 50 درصد تخفیف برای مشتریان خود در نظر گرفته است. مشتریان می‌توانند از طریق مراجعه به شعب به صورت حضوری و از طریق سایت از این تخفیفات استفاده کنند. سرژه برای مشتریانی که از طریق سایت خرید می‌کنند در بلک فرایدی، ارسال رایگان نیز در نظر گرفته است.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای پوشاک سرژه

بلک فرایدی در برنس

فروشگاه زنجیره‌ای برنس در بلک فرایدی امسال، امکان خرید تا 70 درصد تخفیف را برای مشتریان خود فراهم کرده است. ابتدا قرار بود زمان این پروموشن از 27 آبان تا 3 آذر باشد؛ اما این پروموشن به دلیل استقبال خوب مشتریان دوباره تمدید شد.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای برنس

بلک‌فرایدی در یزدباف

فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک یزدباف روی کلیه اجناس خود 20 الی 50 درصد تخفیف، برای مشتریانش در نظر گرفته است. ابتدا قرار بود این پروموشن در دوم و سوم آذرماه باشد اما برای چهارم آذرماه نیز تمدید شد. برای بهره‌مندی از این پروموشون یزدباف، مشتریان می‌توانند از طریق شعب و سایت یزدباف اقدام کنند.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای یزدباف با نرم افزار فروشگاهی کیان

بلک‌فرایدی در چرم خورشید

فروشگاه زنجیره‌ای چرم خورشید در شعب فروشگاهی خود، تخفیفات قابل توجهی را به مناسبت بلک فرایدی روی محصولات خود اعمال کرده است. این مجموعه فروشگاهی برای اطلاع‌رسانی حراج جمعه سیاه خود ویدئو کلیپی مطابق با ترندهای روز ایجاد کرده تا در فضای مجازی وایرال شود و مخاطبین بیشتری از حراج و پروموشن این برند ایرانی آگاه شوند.

بلک فرایدی در LRC

فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک ال.آر. سی. با تخفیف 20 درصدی به استقبال بلک فرایدی آمد. ال. آر. سی علاوه بر 20 درصد تخفیفی که برای همه در نظر گرفته بود، هدیه 5 درصدی اعتبار باشگاه مشتریان برای خریدهای بعدی مشتریان خود در نظر گرفته است. امکان خرید حضوری در شعب و آنلاین از طریق اینستاگرام، واتس اپ و سایت نیز برای مشتریان فراهم شده بود.

بلک فرایدی در هالیدی

فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک هالیدی برای بلک فرایدی 30 درصد تخفیف روی اجناس خود در نظر گرفته است. اما این سی درصد تنها تخفیف بلک فرایدی هالیدی نیست و تخفیف تولد و تخفیف VIP نیز به آن اضافه می‌شود و مجموعا می‌توان تا سقف 50 درصد از تخیفات آن استفاده کرد. برای استفاده از این تخفیفات مشتریان می‎‌توانند هم از طریق سایت و هم به صورت حضوری از شعب خرید خود را انجام دهند.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای پوشاک تعطیلات

بلک فرایدی در فیورلا

فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک کودکان فیورلا در بلک فرایدی روی اجناس خود تا سقف 50 درصد تخفیف اعمال کرد. برای استفاده از این پروموشن فیورلا، مشتریان می‌توانند هم از طریق سایت به صورت آنلاین و هم از طریق شعب به صورت حضوری اقدام به خرید کنند.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای پوشاک فیورلا

بلک فرایدی در گئومات

فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک گئومات بر روی محصولات خود تا 50 درصد تخفیف اعمال کرده است. برای استفاده از تخفیفات گئومات می‌توان به یکی از شعب آن مراجعه و به صورت حضوری خرید کرد.

بلک فرایدی در هایپرجان

فروشگاه زنجیره‌ای هایپرجان، در بلک فرایدی امسال روی بیش از 2500 قلم از کالاهای خود، تا 70 درصد تخفیف اعمال کرد. این رویداد در سوم و چهارم آذرماه برقرار بود.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای هایپرجان

بلک فرایدی در جانبو

شعار فروشگاه زنجیره‌ای جانبو برای تخفیفات بلک فرایدی امسال “قیمت تخفیفی رو شکار کن” است. همچنین مسابقه‌ای با همین عنوان در استوری صفحه اینستاگرام خود گذاشته است. در این مسابقه باید قیمت تخفیفی متحرک استوری را در باکس مورد نظر شکار کرده، از صفحه خود عکس گرفته و برای صفحه اینستاگرامی جانبو ارسال کنید. به ازای هر شکار درست یک امتیاز دریافت می‌کنید و کسی که بیشترین امتیاز را دریافت کند، جایزه مسابقه متعلق به اوست.

بلک فرایدی در هایپراستار

فروشگاه زنجیره‌ای هایپراستار، تا 80 درصد تخفیف روی محصولات خود، به مناسبت بلک فرایدی اعمال کرد. هایپراستار با عنوان “هفته جذاب هایپراستار” به مخاطبان خود اطلاع داد که پروموشن این مجموعه به مدت یک هفته ادامه خواهد‌داشت. در کنار این تخفیفات، در صفحه اینستاگرام خود مسابقه‌ای نیز ترتیب داده‌است که جایزه آن یک آیفون 13 است.

بلک فرایدی در  چرم فرشتگان

مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای چرم فرشتگان در شهر زیبای شیراز نیز در شعب فیزیکی و وبسایت فروش اینترنتی خود کمپین جذابی از بلک‌فرایدی را برگزار نمود. این کمپین تخفیفی که از 1 تا 3 آذر برقرار بود به علت استقبال مشتریان دو روز تمدید شد. در این کمپین بر روی تمامی کالاها از جمله کالاهای نیوکالکشن 50درصد تخفیف اعمال شد. علاوه بر تخفیف‌ها، در باشگاه مشتریان به مشترکین گروه برنزی 5درصد، گروه نقره‌ای 10 درصد، گروه طلایی 15 درصد و گروه VPI بیست درصد امتیاز و اعتبار اهدا شد.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره ای چرم فرشتگان مجهز به نرم افزار فروشگاهی کیان

بلک‌فرایدی در بلونیل

فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک بلونیل نیز با تیزری جذاب خبر از برگزاری کمپین تخفیفی به مناسبت بلک‌فرایدی را داد. برند بلونیل در این جشنواره تا 50 درصد تخفیف برای مشتریان وفادار خود در نظر گرفت.

بلک فرایدی در فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک بلونیل مجهز به نرم افزار فروشگاهی کیان

بلک‌فرایدی در هایپر ترقی

فروشگاه زنجیره‌ای هایپرترقی با شعار ” در بلک فرایدی حجمی خرید کنید تخفیف مضاعف بگیرید” کمپین تخفیفی خود را به این مناسبت اجرا نمود. این تخفیف به مدت یک ماه از اول تا پایان آذرماه در هایپرمارکت زنجیره‌ای شهد ترقی در حال برگزاری است.