Cash & Carry چه نوع فروشگاهی است؟

فروشگاه Cash & Carry به چه نوع فروشگاهی گفته می‌شود؟

فروشگاه‌های Cash & Carry، فروشگاه‌هایی با مساحت بالا هستند که در آن می‌توان اجناس را در مقادیر زیاد با هزینه پایین‌تر نسبت به فروشگاه‌های معمولی تهیه کرد. اغلب مشتریان این نوع فروشگاه‌ها افرادی هستند که مغازه یا فروشگاه کوچکی دارند و برای تهیه اجناس فروشگاه خود به این نوع عمده‌فروشی مراجعه می‌کنند.

چرا این نوع فروشگاه‌ها Cash & Carry خوانده می‌شوند؟

این اصطلاح از اوایل دهه 1900 شکل گرفت با این هدف که مشتریان هزینه اجناس خود را به طور نقد پرداخت کنند و کالا را همراه خود ببرند.

نمونه‌های جهانی فروشگاه‌های Cash & Carry

از نمونه‌های موفق جهانی این نوع کانسپت فروشگاهی می‌توان به فروشگاه‌های کاستکو، والمارت و مترو اشاره کرد. فروشگاه‌هایی در سوله‌هایی با مساحت بالا که اجناس را در مقادیر زیاد با قیمت پایین در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. لازمه خرید از این فروشگاه عضویت در باشگاه مشتریان و داشتن کارت وفاداریست.

نمونه‌ ایرانی فروشگاه‌های Cash & Carry

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه که یکی از برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور می‌باشد. در ماه‌های اخیر با افتتاح شعب، کانسپت فروشگاهی cash & carry را نیز در ایران راه‌اندازی نموده تا پرچم‌دار این نوع فروشگاه‌ها در ایران باشد و هم‌سو با رقیبان جهانی خود عمل کند.

اولین شعبه cash & carry رفاه در میدان نماز اسلام‌‌شهر و دومین شعبه در مولوی تهران افتتاح شد و به زودی شاهد افتتاح تعداد بیشتری از این نوع کانسپت فروشگاهی خواهیم بود.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در همکاری با تامین کنندگان و تولیدکنندگان معتبر ایرانی، طیف وسیعی از محصولات را در بخش‌های مختلف کترینگ و فست فود، سبزیجات تازه، نان و شیرینی، لبنیات تازه، قصابی، لوازم خانگی و … به مشتریان وفادار خود عرضه می‌کند.