دستگاه خودپرداز خواربار فروشی

مشتریان فروشگاه Jewel-Osco در شیکاگو اولین کسانی هستند که می‌توانند فرصت سفارش آنلاین و و دریافت خواروبار از یک کیوسک خودکار را داشته‌باشند که در آن خبری از ماموران تحویل دهنده نیست و کارها به صورت اتومات انجام می‌شود
به گفته کمپانی Albertsons، این شرکت اولین خواربار فروش آمریکایی است که یک کیوسک تحویل مواد غذایی خودکار و بدون تماس را به صورت آزمایشی پیاده‌سازی کرده‌است. پیش از این والمارت نیز ایده مشابهی را آزمایش نمود که البته از لحاظ فنی چندان خواربارفروش به حساب نمی‌آید.

کیوسک خواربار فروشی چگونه کار می‌کند؟

کیوسک با کنترل دمای اتوماتیک روبروی فروشگاه Jewel-Osco در شیکاگو‌ واقع شده است. به مشتریانی که گزینه تحویل در کیوسک را انتخاب می‌کنند، اسلات زمانی دو ساعته ارائه می‌شود که در طی آن می‌توانند موادغذایی خود را تحویل بگیرند. زمانی‌که مشتریان به کیوسک مراجعه می‌کنند، با اسکن کد بر روی تلفن همراه خود، موادغذایی به صورت رباتیک در جلو واحد، آماده تحویل می‌شود.
این واحد که توسط Cleveron طراحی شده‌است، دارای دو منطقه دمایی ( معمول و کاملا یخ‌زده) است. سفارش مشتری می‌تواند در هر دو قسمت مختلف نگهداری شده ( برحسب نیاز مواد غذایی به دما، در ناحیه مربوطه قرار می‌گیرد) و به صورت یکجا در همان کیوسک به آنها تحویل داده شود.
این کیوسک در شیکاگو در حال انجام سفارشات است و کمپانی Albertsons قصد دارد در آینده‌ای نزدیک واحد دوم را در فضای یکی از فروشگاه‌های Safeway قرار دهد.
شرکت Albertsons فروشگاه‌هایی را در ۳۴ ایالت اداره می‌کند و در منطقه کلمبیا تحت ۲۰ عنوان تجاری مختلف از جمله Albertsons, Safeway, Jewel-Osco و Acme فعالیت دارد.
Chris Rupp مدیر ارشد بخش دیجیتال و امور مشتریان مجموعه شرکت‌های Albertsons اعلام داشت: “ما پیشنهادهای دیجیتال و امنی چنل خود را به گونه‌ای تنظیم می‌کنیم تا مشتریان هرزمان که بخواهند و هرطور که مایل باشند از خدمات ما استفاده کنند. این کیوسک ابتکاری و بدون تماس، راه را برای مشتریان هموارتر می‌کند تا به گونه‌ای که راحت هستند از ما خرید کنند.
راه‌حل‌های Cleveron برای راحتی همه و صرفه‌جویی دروقت ایجاد شده‌اند. مشتریان می‌توانند تا محل کیوسک با اتومبیل خود رفته، کد را اسکن کرده، موادغذایی خود را تحویل بگیرند و بروند. به همین راحتی و سرعت.”

آینده کیوسک خواروبارفروشی

کیوسک نصب شده در Telaid، با صف رو به رشدی از خدمات مشتری روبرو شده است که خرده فروشان تمایل دارند به این خدمت بپیوندند تا نیازهای جامع‌تری از مشتری را در کیوسک‌های بدون تماس، به صورت یکپارچه پاسخ‌گو باشند. در ماه اکتبر، کمپانی Albertsons، چندین محفظه را باکمک Bell and Howell در مناطق مختلفی از فروشگاه Jewel-Osco نصب کرد. محفظه‌ها به صورت خودکار دما را کنترل می‌کنند و می‌توانند هم در فضای داخلی و هم در محیط بیرون مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین اعلام کردند به زودی چنین محفظه‌هایی را در مناطق منتخب Bay Area نصب خواهند کرد. این شرکت در حال حاضر خدمات تحویل درب منزل و تحویل در پارکینگ فروشگاه را از طریق برنامه‌های ابتکاری ثبت سفارش در وب سایت و اپلیکیشن ارائه می‌دهد و با پیمانکاران طرف سومی نیز در ارتباط است تا سرعت خدمات‌رسانی را به کمتر از دوساعت برساند.