نگاهی به پروموشن‌های موفق هایپر فامیلی

پروموشن به نوعی استراتژی بازاریابی برای تعامل و تقویت ارتباط بین مشتری و فروشنده است که باعث می‌شود رفتار مشتری به خرید منجر شود. Promotion در بازاریابی باعث می‌شود تا مخاطب نسبت به یک محصول، خدمت یا کسب و کار آگاه شود و حتی تصویر برند خود را در ذهن مخاطبان اصلاح کند و در نهایت با افزایش اشتیاق در ذهن مشتری بالقوه، او را به مشتری بالفعل تبدیل کند و وفاداری آن‌ها را افزایش دهد. در این مطلب قصد داریم پروموشن‌های موفق شرکت هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای فامیلی که را مورد بررسی قرار دهیم.

نرم افزار فروشگاهی هایپرفامیلی

فروشگاه زنجیره‌ای هایپر فامیلی

شرکت هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای فامیلی که به گروه صنعتی گلرنگ تعلق دارد و در سال 1396 فعالیت خود را در صنعت خرده فروشی آغاز کرده است، در طول فعالیت خود، پروموشن‌های متنوعی را برای جذب مشتری، افزایش وفاداری مشتری و تعامل بیشتر با مشتری برگزار کرده است. این فروشگاه زنجیره‌ای با تکیه بر پتانسیل بسیار بالای گروه صنعتی گلرنگ در تلاش است تا با ارائه خدمات بهتر محبوبیت خود را در میان مردم افزایش دهد. در حال حاضر هایپرفامیلی با 70 شعبه در سراسر کشور از جمله استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، سمنان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان و یزد در حال خدمت‌رسانی به مشتریان وفادار خود است.

پروموشن‌های خلاقانه هایپر فامیلی

پروموشن‌ها در دنیای خرده فروشی، به جزئی جدا نشدنی از بازاریابی فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای تبدیل شده‌است. به طور مثال ارائه تخفیف درصدی، برگزاری جشنواره‌های فروش و ارسال رایگان از انواع رایج پروموشن است که با ایجاد تعامل بیشتر با مصرف‌کنندگان بالقوه و بالفعل، موجب افزایش فروش می‌شوند. اما مجموعه هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای هایپرفامیلی خلاقیت‌های جالب و منحصر بفردی در پیاده‌سازی پروموشن‌های فروشگاهی داشته که برخی ازآن‌ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

پروموشن خرید متری فاکتور هایپرفامیلی

نیم‌متر فاکتور شما را تا 500 هزار تومان خریداریم

در این پروموشن که در شهریور سال 1402 در حال برگزاری است، برای فاکتورهای نیم‌متری یا بیشتر که برابر با حداقل سی قلم کالا می‌شود، کد خرید رایگان ارائه می‌گردد. اگر فاکتورهای نیم‌متری یا بیشتر، برابر حداقل 2.5 میلیون تومان باشد، 200 هزار تومان و اگر حداقل 4 میلیون تومان باشد، 500 هزار تومان در قالب کد خرید رایگان در ذیل فاکتور به مشتری ارائه می‌گردد. برای این کد تخفیف ارائه شماره موبایل به صندوق‌دار الزامی است. هر کد خرید رایگان تنها در یک خرید قابل استفاده است. خرید مشتری نیز باید خرید متعارف یک خانوار که شامل انواع کالای مصرفی خانوار است را شامل باشد.

جشنواره رمضان هایپرفامیلی

رمضان، پرهدیه و ارزان

در این کمپین که در رمضان سال 1401 برگزار شد، هر مشتری با خرید بیش از ۲۰۰ هزارتومان از فروشگاه و دنبال کردن اینستاگرام فامیلی، در قرعه کشی ۱۴۰۱ خرید رایگان شرکت داده می‌شد. قوانین این کمپین به این صورت بود که باید شماره همراه خود را به صندوق‌دار ارائه داده، عکس فاکتور را تا روز قرعه‌کشی پیش خود نگه داشته، صفحه اینستاگرام فامیلی به نشانی @famili.club دنبال کرده و کد مشارکت خود را که در پایین فاکتور ثبت شده زیر آخرین پست صفحه فامیلی کامنت می‌کردند. هر 200 هزارتومان یک امتیاز به حساب می‌آمد و شرکت کنندگان می‌توانستند کد را تا زمان قرعه‌کشی هر روز زیر آخرین پست صفحه اینستاگرام فامیلی کامنت کنند و شانس برنده شدن خود را افزایش دهند.

جشنواره بزرگ ماه مبارک رمضان فروشگاه‌های فامیلی از تاریخ ۱۴ فروردین آغاز و تا پایان ماه رمضان سال ۱۴۰۱ ادامه داشت. تعداد محدودی از قرعه‌کشی جوایز در ۴ نوبت به صورت لایو در صفحه اینستاگرام فامیلی پخش شد و سایر برندگان نیز با استفاده از نرم‌افزار قرعه‌کشی با نظارت مدیران ارشد فروشگاه‌های فامیلی مشخص گشتند و نتایج آن در وب سایت و اینستاگرام هایپرفامیلی منتشر شد.

پویش مهرآوا

“پویش مهرآوا” نخستین پویش مسئولیت اجتماعی فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرفامیلی بود که در دی ماه 1400 برگزار شد. هدف این کمپین کمک به آزادی مادران زندانی جرائم غیرعمد بود که با مشارکت موسسه خیریه مهرآفرین انجام شد. در این پویش فروشگاه زنجیره‌ای هایپرفامیلی تخفیف‌های گسترده‌ای برای مشتریان خود در نظر گرفت و شرایطی ایجاد کرد تا مشتریان با تهیه کارت‌های ۱۴هزارتومانی از دریافت بخشی از تخفیف‌ها صرف نظر کرده و در این پویش خیر مشارکت کنند. حداقل مشارکت در این کمپین دریافت یک کد ۱۴هزارتومانی بود، اما کسانی که خواهان مشارکت بیشتر بودند این امکان وجود داشت تا چندین کد با ضریب عدد ۱۴هزارتومان از صندوق دریافت کنند.

پویش مهر آوا ۱۶دی‌ همزمان با شهادت حضرت زهرا(س) تا ۲۶بهمن‌، مصادف با ولادت حضرت علی(ع)، به مدت ۴۰روز در تمامی شعب هایپرفامیلی برگزار شد. روند آزادسازی مادران زندانی نیز از طریق رسانه‌های جمعی و شبکه‌های اجتماعی هایپرفامیلی و موسسه خیریه مهرآفرین به اطلاع مشارکت‌‌کنندگان رسید.

جشنواره جایزه بازار

جشنواره “جایزه بازار” فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرفامیلی در اسفند 1400 برگزار شد. در این جشنواره به مردم با خرید از فروشگاه فامیلی بدون قرعه‌کشی جایزه تعلق می‌گرفت. حداقل خرید برای دریافت جایزه در هر شعبه متفاوت بود و فروشگاه‌های فامیلی در این جشنواره به دو گروه تقسیم گشتند. در گروه اول حداقل خرید ۸۰۰ هزارتومان و گروه دوم حداقل خرید ۷۰۰ هزارتومان بود. همچنین در گروه اول دو پله خرید تعریف شده بود، یعنی افرادی که ۷۰۰ هزارتومان خرید داشتند یک شیرینی خوری و افرادی که بالای یک میلیون تومان خرید داشتند یک شیرینی خوری و یک شکلات خوری دریافت می‌کردند. در گروه دوم نیز دو پله خرید ۸۰۰ و بالای یک میلیون و ۲۰۰ هزارتومان تعریف شده بود که نوع شیرینی خوری و شکلات خوری جایزه متفاوت بود. مشتریان می‌توانستند با توجه به نشانه‌های نصب شده در هر فروشگاه از حداقل خرید آن شعبه مطلع شوند.

جشنواره تخفیفی هایپرفامیلی

از هر دوتا، یکیش مهمون ما

در جشنواره “از هر دوتا، یکیش مهمون ما” که در تابستان سال 1400 برگزار شد، علامت به خصوصی بر روی برخی کالاها قرار داشت که اگر از آن‌ها دوتا خریداری می‌شد، هزینه یکی از آن‌ها را خود هایپرفامیلی پرداخت می‌کرد. در واقع مشتری تنها پول یکی از آن‌ها را پرداخت می‎‌کرد.

ترکیب برنده

در این پروموشن که در پاییز 1400 برگزار شد، مشتریان باید 20 کالای نشانه‌دار را انتخاب و خریداری می‌کردند تا بدون قرعه‌کشی 100 هزار تومان بن خرید دریافت کنند.

بدیهی است که در دنیای امروز، تنها ارائه خدمات و یا محصول نمی‌تواند موجب شود تا شما در میان رقبا رشد کنید و جایگاهی برای خود کسب کرده و آن را تثبیت کنید. برای این که به این اهداف دست پیدا کنید، لازم است تکنیک‌های موثر بر مارکتینگ و برندینگ را بشناسید و به کار بگیرید. یکی از این تکنیک‌ها پروموشن و ایجاد گیمیفیکیشن است. به همین منظور در مطلب سعی کردیم با بررسی پروموشن‌های خلاقانه فروشگاه زنجیره‌ای هایپرفامیلی که با ایجاد نوعی گیمیفیکیشن مشتریان خود را به خوبی درگیر می‌کرد، شما را با این تکنیک آشنا کرده و دید خوبی نسبت به آن ارائه کنیم.

پروموشن، تخفیف و امتیازدهی از راهکارهای موثر در وفادارسازی مشتریان و ترغیب آن‌ها به خرید بیشتر است. در نرم‌افزار فروشگاهی کیان امکان اجرای سناریوهای مختلف پروموشن و امتیازدهی وجود دارد تا بتوانید به بهترین شکل مشتریان را وفادار برند خود سازید و تجربه خرید خوبی را برای آنان ایجاد نمایید.